29 Ocak 2017 Pazar

Sağdan Soldan

Pek anlatmıyorum artık kendimi dimi?
Yazacak o kadar çok şey var ki hangi birine değineyim.
Bilen biliyor zaten bir avuç takipçim var :) Onlar da her yıl 2 ayı geçkin kış tatili yaptığımı bilir.Bilmeyen de şimdi bildi zaten :)
Yine o dönemlerden işte. Tatil olsak da şunu-bunu yapsam diye sıralardım içimden her sene.Bu yıl plan yapmadım aslında önceki yıllara göre en çok tatile ihtiyacım olduğu seneydi.
Nasıl mı değerlendiriyorum? 
Sadece kitap okuyorum.
Gece çok geç yatıp öğlene kadar uyuyor sonrasında uzatıp ayaklarımı dinleniyorum. Elbette ihtiyaç sahibi çocuklar için bere örmeye devam ediyorum.Bol bol da nefes egzersizleriyle meditasyon ekliyorum tatilime.
Eskiden olsa gezer tozardım. Şimdi hiçççç o taraklarda bezim yok. Halbuki çalışırken vakit olmuyor git gez dolaş dimi. yok valla hiç içimden gelmiyor.Gerçi nereye gidip,kimlerle ne yapacağım ki.
Bahanem de bu yani :)
Çok sıkılırsam yakındaki avm ye gidip en sevdiğim yerden,en sevdiğim kahveyi alıp biraz tek başıma kalıp dönüyorum evime.Böyle böyle geçti işte adına tatil dediğimiz ama tam olarak işten soyutlanmadığım dönem. Yine elimdeki müşterilerle ilgilendim her gün.ekstradan iş almadım sadece. O da dinlenmeye kar kaldı işte. Yeni sezona hazır mıyım cıkss... dinlenmek iyi geldi valla. Ama havalar ısınıp da enerjim artınca işe de adapte olurum evelAllah...
Böyle işte sevgili ziyaretçiler.Okumak,yazmak ve yaşamak arasında gidip gelen çizgide anlatacak çok başka şeyler de var aslında ama ne siz okumak istersiniz ne ben anlatınca rahatlayabilirim. O sebepledir ki eğlenceli şeylerden bahsedelim. 
Şuan gecenin 03.36 sı. Cumartesi gününü pazara bağladım.Acıktım.Bitmek bilmeyen metabolizma çöküşü sebebiyle o hiç sevmediğim karatayın diyetini yapmaktayım. Allah kimseye vermesin :) Bezdim...Aylar oldu daha hücreleri yenileyemedim. Ve bir tek kilo dahi vermedim.Lakin şu hissettiğim açlığı çocukluğumdan beri yaptığım hiç bir diyette de hissetmedim.
Sağlık için yapamayacağım şey,gösteremeyeceğim sabır yok ama karşılığını da alabilseydim iyi olacaktı. Sabreden derviş misali... Yola devam.. yolumuz da güzellikler olsun her daim. İyi insanlar,gülen yüzler,anlayışlı kalpler,dost eller olsun bizi saran.
Benim en çok bunlara ihtiyacım var. Siz kendi listenizi oluşturun ve dilerim dilekleriniz yaşamınızda vuku bulsun...

İyi geceler,güzel pazarlar.Mutlu haftalaarr...

6 yorum:

persephone dedi ki...

Ne güzel dilekler. Amin🙏🏻 Sevgiler...

Naz dedi ki...

Benim bahanem de o :) Havalar ısınsa da gezmelere başlasak, mutlu pazarlar :)

Kelimelerle Dans dedi ki...

persephone; benden de sevgiler :)

Kelimelerle Dans dedi ki...

naz; ben o vakit çok yoğun çalışacağım ama yine de gezmeye fırsat bulurum sanırsam :)

Kaystros Tyrha dedi ki...

Size ilk ziyaretim:) Kilo vermek istiyorsanız protein ağırlıklı beslenmeniz gerekir. Mümkün mertebe karbonhidrat tüketimi az olmalı. Meyve dahil tatlılar çok kilo aldırıyor. Yine de bu dediklerimi en fazla bir ay yapın ondan sonra Karatay'a geçebilirsiniz. Ben altı ayda yirmi kilo veren bir tecrübenin sahibi olarak öneriyorum bunları size. Yine de bir doktorunuza danışın tabii:)
Siz de benim gibi gece kuşları familyasındansınız. Sizi ben de takibe aldım. Hoşça Kalın:)

Kelimelerle Dans dedi ki...

Kaystros tyrha; hos geldinnn...kilo vermekten once metabolizmam coktu onun icin katatay diyetini onerdi doktorum.5 aydir yapiyorum.senin de dedigin gibi protwin agirlikli bir diyet.sebze ve pritein var sadece.odak noktam kilo dehil yani ama bu denli dikkat edince verebilmek iyibolurdu tabi.metabolizmam durdugu icin suan icin mumkun degil...ne guzel mutlu sana.senin adina cok sebindim umarim korursun kilonu omrunce,saglikla.

Yorum Gönder