16 Aralık 2015 Çarşamba

Hangi Başlık Yakışır ki Yaşadıklarıma ?

Öyle şeyler yaşadım ki hangi birinden başlayayım. Mutluluklar,hastalıklar,güzel haberler,yıpratıcı olaylar... Hangi birine değineyim derken susmuşum epeydir.
Şimdilerde ise bir mücadelem var ki sormayın gitsin.
 Yaz aylarından beri takmıştım kafama ben neden bu kadar kiloluyum diye. Yemeden içmeden,irademe pek güzel de hakimken neden sürekli kilo alıyordum bulmam lazımdı. Ne doktorlara gidildi ,ne tahliller yapıldı bulunamadı.
Yıllık göz kontrolüm yapılacaktı. Belirli doktorlarım vardır benim,kahramanlarımdır onlar. Değişikliği sevmem yine onlara gitmem lazım her periyotta. Alışkanlıklarımdan vazgeçemem kolay kolay. Bu sefer halam öyle çok ısrar etti ki onun doktoruna gitmem için mecbur kaldım diyebilirim.
Muayene sonunda kullandığım 3 damlayı gösterdim doktora.  Birinin kortizinlu damla olduğunu öğrendim. O an yaşadığım şoku size anlatmam mümkün değil. son derece duygusuz yazıyorum bu yazıyı aslında. duygu katarsam içinden çıkamam.


Sadece 3 gün kullanmam gerekirmiş,kullanırken de yağsız,tuzssuz son derece sağlıklı beslenmem lazımmış. Ben tam tamına 2 yıldır aksatmadan kullanıyorum. Tüm derdim bir damladan ibaretmiş.
10 gündür kullanmıyorum. Her damla saati geldiğinde o çok kıymetli ! doktorum için aklımdan neler geçiyor tahmin edemezsiniz. Eğer ki bir gün bir yerde karşılaşayım söyleyecek 2 cümlem var kendisine. Allah inşallah bizi bir yerde buluşturacaktır.!

Şimdi kiraz saplarından kürler mi yapmıyorum,ada çayları mı demlemiyorum. Ne bulursam vücuttaki ödemi atmak için yapıyorum. Ne yapabilirsem...Ne kadar hızlı vücudumdan atabilirsem artık.

Maksat zayıflamak değil şu saatten sonra alınan 8 kilo kolay gitmez biliyorum. Hiç değilse vücuttaki kortizon ve buna bağlı ödemi gidereyim. Erittiği kemiklerim,zarar verdiği endokrin bezlerim,yerlerde sürünen kalsiyum ve d vitaminim... Tüm yazı ağlayarak geçirdiğim,yeni bir ameliyat olmak istemiyorum deyip mucize beklediğim ve sonunda ilaç tedavisine uygun bir yönlem ve doktor bulabildğim dönemlerin acısı pek kolay geçmez içimde.
İçimde bir çok şeyi eritip beni bitirmeye çalışırken dış yüzeyimi şişirdikçe şişiren kortizon değil suçlu olan,bana bunu reva gören doktorla benim derdim. Hiç gerek yokken ve zaten fazla kilosu olan bir insanken ve kilo almamam gerektiğini kendisi de bilir iken,en en başta da beyin hastalığımı bilen hatta kendisi teşhis etmiş iken,şantıma zarar vereceğini hiç düşünmeden,olsun varsın,alsın da gitsin deyip 1 yıl boyunca da sık sık kontrole gitmiş iken beni uyarmayan,bu damla yüzünden kilo alıyorsun,beynine de zararlı,kullanma artık! demeyen doktoruma selamlarımı gönderiyorum.
Son derece duygusuz yazdığım bu yazıyı da böyle noktalıyorum. İçimden geçenleri bir bir yazarsam ne bu yazı biter ne benim içimdeki öfke biter... saygılar bir yeri yaparken diğer yeri bozan sağlıkçılara. Sadece kendi alanının işini halledip hasta hayatını hiçe sayan hekimlere... 
Bilerek yaptığınız yanlışların gelip sizin de hayatınızın içinde bire bir yer alması dileğimle.

Saygılar tekrar...Çok saygılar onca yıl okuyup da aldığınız ama hakkını veremediğiniz o diploma hatrına saygılar ve sevgiler sayın hekimler...  Bazılarınızı başımın üstünde taşımak isterken ömrümce,bazılarınızı da ayağımın altıyla ezmek istiyorum an itibariyle. 
Sayılar,saygıyı hakettiğini düşünen tüm hekimlere.Umarım  dönüp bir bakarlar kendilerine,hak ediyor muyuz diye.2 yorum:

bücürükveben dedi ki...

Çok geçmiş olsun...maalesef haklısın diplomasını hak etmeyen doktorlar var, aslında her meslekte var:( umarım şimdi iyisindir, kilolarını hiç takma ne olur, bak kilolu olanlar yaşlanınca yüzlerinde kırışıklık, çizgi, çubuk olmuyor o kadar özeniyorum ki, keşke kilolu olsaydım yüzüm kırış kırış:((

Sevgiler..

Kelimelerle Dans dedi ki...

bücürükveben; ben kilolarıyla son derece barşık ve mutlu yaşayan biriyim. bu hep böyleydi çünkü hiç bir zaman(2 senelik dönem dışında) zayıf değildim. fakat son derece sağlıklı beslenip böylesi kilo almaktan ve buna hiç geek yok iken bilinçsiz bir tedavi görmekten şikayetçiyim.

kırışıklıklar yaşanmışlıkların belirtisidir bence. yakışıyordur size de eminim:)

Yorum Gönder