2 Ocak 2018 Salı

Yeni Yılll Güzelliklerii

Aralık ayı hayatımın en zor,en üzücü,en kaygılı ayıydı desem sanırım ömrümün diğer aylarına haksızlık etmiş olmam.Yıllar önce bir sıkıntı yaşamıştım öyle kaygı duymuştum ki ölüp ölüp dirilmiştim adeta. İşte bu konu da rahatlıkla kapışır o kaygıyla.
Ne yediğim yemeği,ne konuştuğum kelimeyi ve aldığım nefesi bilmedim diyeyim gerisini siz tahmin edin.Sonuçlarını ya cuma günü alacaktı ya pazartesi.Cuma öğleden sonrasını sabırsızlıkla bekledim.Dayanamadım bir mesaj attım. "aldın mı sonuçlarını,ne oldu,ne çıktı."
Gelen mesajı defalarca okudum. " Temiz çıktı" yazıyordu. Nasıl bir hafifliktir o anlatılamaz. 
Başımın üstünden bir koca öküz kalktı sanki.Sırtımdan develer indi. Kalbimin üstünden ömrümün tüm üzüntüleri gitti. Fazla olan tüm kilolarımı verdim sanki. Öyle bir hafiflik.Öyle bir rahatlık.Öyle bir güzellik. Tüm bunları yaşarken ve hissederken bir mesaj daha gönderdim.İçimdeki şüphe tamamen silinsin diye. Mr sonucunu bana gönderir misin,bi de ben bakayım.
Geldi,gördüm.Temizdi.Şükrüme şükür eklendi.
----
Yeni yılı Mervenin arkadaşlarıyla birlikte kutlayacaktık. Mehmet,Gurbet,Suat...Bize geleceklerdi.Merve çok hazırlık yaptı.Parti havasında her anını dolu dolu geçirebilecekleri harika şeyler hazırladı. Bir sürü konsept çekim yapabilecekleri materyaller,objeler,slaytlar vs vs vs.Günlerce uğraştı. Annem yemekler yaptı.Ben küçük birer hediye hazırladım her birine. Şans getirsin diye bileklikler aldım hepsine.Erkeklerinki özgürlük simgeli kızlarınki en sevdikleri renkler mavi ve pembeli.
Ama ne var ki öyle cansız,öyle keyifsizdim ki o gece nasıl ruh gibi halimden arınıp eğlenebilirim, biraz olsun derdimi yansıtmadan kimsenin moralini bozmadan geçirebilirim düşündüm durdum.
Çok şükür ki , güzel haberi aldım ve gerçekten güzel bir geceye hazırlık yapmaya başladım. Pazar günü kuaföre gittim saçlarımın ucundan kestirip şekil verdirdim. Baksanız yine up uzun ve dümdüz ama ben kendimi tatmin ettim :) Önceki gece de koyu kahve olan saçlarımın siyah boyalı olmasının şansıyla sadece diplerini bir damlacık boyadım oldu yine kömür karası :)
Pazar akşamı misafirlerimiz geldiler. Doğan da bize katıldı.Çok çekingen olduğunu bildiğinden Mervenin arkadaşı Mehmet gidip Doğanı odasından aldı,sen de bize katıl istiyorum dedi Doğan sevindi,nasıl gelmesin ki. biraz aileyle biraz biz bize biraz onlar kafa kafaya çok güzel bir gece geçirdik. Sabah bana iş vardı ama Sabah 6 ya kadar misafirlerimizle birlikte güldük konuştuk oynadık eğlendik. Oynadık dediğime bakmayın,müzik bana alerji yapar :) Parmağımın ucunu kıpırdatana ikramiye verecekler neredeyse :)
Ben izledim onlar coştu.Onlar eğlendi,ben eğlendim.6.30 da misafirler gitti ben yatağa girdim.Sabah 9 da mesaiye başladım. İş olmadı ama ben "çalıştım". Patronum sağolsun. Öyle olmasını arzu etti,"saygı duydum".
Dün yorgunluktan her yerim ağrıyordu ama bugün dinlendim.Yani demem o ki; Allah bir sıkıntı veriyor evet çok fazla üzülüyorsunuz elinizde olmuyor çünkü sevdiklerinizin rahatsızlıkları ve sorunları kendinizinkilerden bin kat daha önemli oluyor ve ruhunuza mıh gibi çakılıyor. Ben beyin ameliyatına hazırlandığım o dönemde böyle yıpranmamıştım mesela. Bu çok başka. İnsanın sevdikleriyle sınanması Allah kimseye yaşatmasın denecek zorluklardan aslında.
Dilerim yaşamamışsınızdır,dilerim sevdiklerinizin yokluğunu hayal etmek ve buna alışmak zorunda kalmamışsınızdır.
Öyle işte,ne zorluk gelirse ardından hediyesi de hazırlanıyor aslında. Bulup açmak,tadına varmak mesele.Vardım ben. Son derece keyifle hem de.
Yıl başından 2 gece önce sürpriz bir şekilde patronumla ve çok daha büyük sürprizle firma ortağı ve diğer çalışma arkadaşlarımla bir araya geldik. 3 erkek bir kadın oldukça zor bir toplantı,sohbet ortamı olsa da son derece keyifliydi.Çok güzel anılar biriktirdik.
Ve hemen ertesinde...Cumartesi sabahı bir şey oldu ki onu sonra anlatacağım. Önce Nihayete erdireyim sonra ballandıracağımmm :) 
Umarım yeni yıl size de ferahlıkla,güzelliklerle,iyiliklerle,şifa ile gelmiştir. Yok öyle değilse bile merak etmeyin 2017 de bana bu kadar güzel gelmemişti.Ama sonu harika bitti.

17 yorum:

Fatma ÜZMEZ dedi ki...

Umarım 2018'de her şey gönlünce olur....

Kelimelerle Dans dedi ki...

fatma üzmez; dilerim hepimiz için öyle olsunn

Handan dedi ki...

Haberler güzel, harika :) Merakla bekliyorum cumartesi gününü anlatmanı :)

Kelimelerle Dans dedi ki...

handan abla; ben de sonuçlanmasını heyecanla bekliyorum:)

Oytunla Hayat dedi ki...

Sonuç güzel gelmiş ya, en mutlusu bu ...
Mutlu yıllar :)

kadriye dedi ki...

Bununla geçmiş olsun yeni yıl güzellikler getirsin hepimize.

Kelimelerle Dans dedi ki...

oytunla hayat; kesinlikle öyle :)

Kelimelerle Dans dedi ki...

kadriye; amiinnn diyorum tüm kalbimle.sevgiler :)

deeptone dedi ki...

babanın sağlığı iyi di miii. bi de sen bişi bekliyordun, bu ilk paragraf o beklediğin ile mi ilgiliydiii. önce sana ve ailene sağlık diliyom beeen :) diğer şeyler olur nasıl olsaaa :)

deeptone dedi ki...

heeey ama sonuçlar bence babanın sonuçlarıııı yaaa oleey ne güzeel. hımms o zaman cumartesi olan o beklediğin şeyle ilgili olmalıııı hımmm:) güzel bişiye benziyoooo :)

Kelimelerle Dans dedi ki...

Deeptone;yaa sen ne samimisin, ne ictensin boyle. Hemen tek tek cevap vereyim oyleyse. Bekledigim sey bu bahsettigim seydi. Babamin hastaligi ile ilgili degildi. Babam cok iyi cok sukur. Kaygiya kapildigim kisi de iyi. Cumartesi gunu icin anlatacagik konu bambaska. Onun azicik zamani var.anlatacagim insallah :) merakini giderdim umarimm. Sevgilerrr:)

deeptone dedi ki...

ya aslında ben de o beklediğin şey veya kişi :) nin sağlığı ile ilgili olduğunu tahmin ettim ama yok babası olmalı o o cumartesi şeysi beklediği olmalı o zaman dedim. hım o zaman beklediğin şey sonuçlarmış biriyle ilgili. cumartesi ise başka. çok renkli beeee :)

Kelimelerle Dans dedi ki...

Deeptone;ayy nasil gulumsedim var ya cok yasa emi. Aynen dedigin gibii deep cigim... Rengarenk olsun hayatimiz her daimm :)

Alice dedi ki...

Sağlık durumlarının düzelmesi ve her şeyin iyileşmesi çok güzel haberler, büyük geçmiş olsun. Umarım yıl hep huzurla devam eder :) Yeni güzel haberleri bekliyoruz artık :)

Kelimelerle Dans dedi ki...

alice; bunun üzerine yazmak istediğim kötü haberden vazgeçtim. iyileri için biraz bekleyeceğiz sanırım.hep iyiliklerle karşılaşmak dileğiylee...

deeptone dedi ki...

heey kötü haber sen ve ailenle ilgili diyil ama değil mii.

Kelimelerle Dans dedi ki...

deeptone; değil değil merak etme:)

Yorum Gönder