7 Aralık 2014 Pazar

Deniz Kelebeği /Doğum günü Sarhoşu


/Deniz kelebeği dedi bana bayıldığım deniz canlılarını turuncuya boyayarak hediye eden güzel kadın...Onun sıfatları da kendisi gibi özeldir her daim.

Anlatacak öyle çok şey var ki.Nereden başlayacağımı bilemiyorum.eminim okumaktan sıkılırsınız ama ben yaşamaktan büyük keyif aldım son bir haftayı.Her günü ayrı güzel,her günü özel kutlamalarla geçti.Çok çeşitli hediyelere dair söyleyecek fazla sözüm olmasına rağmen kalbime gömdüm bana hissettirdiklerini.Her biri kişisi gibi özel...
Hatırlayan da sağolsun,hatırlamayan da. Bu özel günde kalben yanımda olan herkese çok teşekkür ederken olmayanlara,unutanlara da kırılmış değilim asla.Öyle bir bencillik bana göre değil.Herkesin hayatında türlü düşünceler var elbet.Akla gelmek,geldiği gibi  kutlama eylemini gerçekleştirmek mümkün olmayabilir,normaldir.
Ve bunun yanında  özel günümü tüm kutlayan insanlar gerçekten özeller.Laf olsun diye ben kimsenin yanında değilken,aynı tepkiyi de görürüm sevdiklerimden.Sadece istedikleri için,değer verdikleri için kutlarlar doğum günümü.Daha ne ister insan...Samimiyet...Aslolan bu değil midir...Tüm istek ve beklenti bu olmalıdır bence.Herkes önemlidir elbet ama bazı insanlar bir adım daha öndedir bunu herkes bilir.Onlar varsa Kelimelerle Dans daha kuvvetli vardır hayatta.Olmadıklarını düşünmek,yok olmaktır şahsımda.

Çok özel cümleler kurmak istiyorum,toparlayamıyorum..Ama yazmazsam yaşayamam derim ya hep buna istinaden yazmak zorunda hissediyorum kendimi.Son bir hafta başka türlü nasıl sindirilir ki?
Bu ve bundan sonraki yıllarda iki kez doğum günümü kutlamak istiyorum diyordum.Çünkü ben bir de ayın 26 sında doğdum.Bu isteğimi bilmeyen ama benim kalbimde eşsiz yere sahip olan arkadaşlarım,doğum günümde yanımda olamadıkları için ve ne tesadüftür ki(tesadüflere inanmam) bu hafta sonu ailece kendilerine oturmaya gitmemizi fırsat bilip el emeği pasta hazırlayıp,kendi elleriyle hediyeler yapıp ikinci kez doğum günümü kutladılar.Hissettiklerim tarifsizdi. Hâlâ kelimelere sığdıramıyorum,benim için hazırlanan melekli süslerimi,turuncu şalımı ve turuncu takı kutumu...Bana özel,benim için tasarlanan hediyeler...Her biri çok ama çok özeller...
Ve bugün gelen turuncu,deniz atlı,deniz kabuklu, el emeği takı kutum ve bana özel alınan kitabım...
Nasıl olur da en sevdiklerim bir kaç objede toplanıp bana armağan edilebilir buna inanmakta güçlük çekiyorum...
Bu denli kendimi özel hissettirdiğiniz için teşekkür ederim.
Mesele hediye değil,yanlış anlaşılmasın lütfen.Her bir cümle zihnime yer eder,her bir temenni bilirim ki benim içindir.Kurulan cümleler,yazılan mesajlar,kulağıma fısıldanan "iyi ki"ler...
İyi ki doğmuşum...İyi ki sizin mesajlarınızla 30.yaşımda güne aymışım...İyi ki ben bu dünyada böyle güzel insanlar biriktirmiş,gerçekten sevdiğim insanlarla birlikte yaşayabilme mutluluğuna erişmişim...
Allah'ım sana çok teşekkür ederim,bana böyle özel insanlar verdiğin,gerçekten sevildiğim ve onları sevebilmeme olanak verdiğin için...Dilerim az ya da çok ama her biri özel olan insanlarla ömrümün sonuna kadar yaşayabilirim...11 yorum:

bilge dedi ki...

Nice güzel yaşlara. Yeni yaşında her şey gönlünce olsun. Sevgiler.

Kelimelerle Dans dedi ki...

bilge abla; çok teşekkür ederimm:) benden de sevgiler...

Hamiyet Akan dedi ki...

Mutlu yıllar.. Allah nice yaşlarını sevdiklerinle geçirmek nasip etsin ve sen hep kelimelerle dans et:)

Adsız dedi ki...

Sen deniz kelebeği sen öyle güzel gülümsüyorsun ki dostluk çay gibi demleniyor .. Sanırım hepimiz iyiliğin , sahiciliğin kıymetini biliyoruz... Mutlu olup mutlu ettin hep böyle kal ..
sevgiler..........f...

Handan dedi ki...

Sevdiklerinle birlikte nice güzel yıllara:-)

Kelimelerle Dans dedi ki...

hamiyet; teşekkür ederim.umarım hep dediğin gibi olacaktır...

bayan f; teşekkürler:) hep böyle kalalım...birbirimize böyle anlar bakalım her daim...sevgilerimle

Handan abla; teşekkürlerr. hep birlikte diyelim o halde...

Havva Peynirci dedi ki...

nice güzel yıllara,
sonraki doğumgünlerini de enaz bu yıl kadar mutlu etsin seni emi:))
sevgiler

Persephone dedi ki...

Nice güzel yıllara... Her şey gönlünce olsun... Güzellikler eksik olmasın hayatından... Sevgiler....

Kelimelerle Dans dedi ki...

Havva Peynirci; ne güzel bir temenni bu böyle.inşallah.teşekkürler...

Persephone; hepimiz için böyle olsun dileyelim.mutlu günlere,hep birlikte...sevgiler benden...

maviye iz süren dedi ki...

sevgilerin böyle aktığı böyle hissettirildiği nice yaşlara..:)

Kelimelerle Dans dedi ki...

Sagol mavicim amin...insallah diyelim...

Yorum Gönder