2 Mayıs 2017 Salı

1 Mayıs !

Şimdiiii nerden başlamalı,nasıl anlatmalı. 
bodoslama dalmalı...en iyisi öyle gibi.Aklıma geldiği gibi,ortaya karışık yazıvermeli hisleri...
/1Mayıs işçi bayramıydı değil mi? Onu kelimelerle dansın bayramı olarak değiştirelim lütfen,bi zahmet.../
Pazar öğlen saatlerinde bir mesaj aldım.Ben mesaja cevap veremeden telefondan watshap uyarısı geldi. Fotoğrafını gördüm ama numarası kayıtlı değildi.NAsıl buldun numaramı kaç yıldır telefondan iletişim kurmuyoruz ki derken bennn çorap söküğü gibi geldi hikayenin devamı...
Benim canım...Benim çok kıymetlim...10 yıl önce eski bloğum sayesinde tanıştığım,yüz yüze hiç görüşmediğim ama değeri herkesten başka olan,çok fazla paylaşımımız  ve  birbirimize koskocaman sevgimiz olan arkadaşım...dostum...ki herkese bu sıfatı yakıştıramam.Herkesle kalbimi paylaşamam. Ama dedim ya o başka.Bambaşka...Son on yıla dair ne varsa hayatımızda bazen sekteye uğrasa da bildik genel hatlarıyla bazen detaylıca.
O bu sürece bir evlilik sığdırdı,ömür boyu sürmesini dilediğim.Ben bir kaç ameliyat.İkimizde iş değişiklikleri yaptık yani yepyeni hayatlar içine daldık.Bazen aylarca iletişim kurmadık.Ama birbirimizi hiç gözden ve kalpten çıkarmadık. Özledim seni diye bir mesaj atıp kalplerimize yeniden,yep yeni sayfalar açıp sohbete daldık.
Aylardır hiç konuşmamıştık.Pazar günü demez mi ben geliyorum istanbula diye.Ben nasıl şoke oldum..Nasıl bir şaşkınlık içindeyim ki sormayın...Hani yani hiç böyle bir hayal kurmamıştık öncesinde. Sana sürpriz yapacaktım ama işini bırakıp gelmezsin diye eh bir de malum istanbul keşmekeşinde nasıl buluşuruz diye önceden planlamak istedim.Tek diyebildiğim sen telefonumu nerden buldun :) Soruya bak soruya. Şaşkınlığa gel işte...
Meğer bir planortağı varmış.Bana en yakın isimlerden biri olan insan...Sağolsun varolsun köprü olmuş...Buluşmamıza harika bir gün yaşamamıza destek oldu.
O günün gecesi pek güzel değildi açıkçası...Ben ertesi gün çalışacaktım ama elbette rotayı Ayşe'me göre çevirdm,aksi söz konusu olamazdı.İş hali bir şekilde ayarlandı. Pazartesi sabahı memleketim üsküdarda buluşuldu.Sarıldık...Göz göze,gönül gönüle,yan yana saatler geçirdik.
Kilometrelerce yürüdük.Sayısız basamak çıktık...Sayamadığımız kadar fotoğraf çekildik. Bilmem kaç bardak çay içtik.
Üşüdük,terledik,doyduk,acıktık...Güldük,eğlendik,sohbetin dibini bulduk.Birimizin gözlüğü kırıldı,birimizin bluzu söküldü,ikimize birden kuş pisledi...
Ben ne yaptım da böylesi bir günü hak ettim bilmiyorum. Ben her ne verdim de hayata,bana böylesi güzel iki insan kattı hayatıma bilmiyorum.
Bir yerlerde,bir şeyler yapmışım bilmeden ki bu özel gün bahşedilmiş bana.
Kim ne derse desin,kim ne düşünürse düşünsün.Tıkadım kulağımı yaşadım günümü.
Evet akşam eve gelince de iş konusunda ufak bir prüz çıktı.Evet hala çözmüş değilim ama nolur bu konuya değinmeyelim. O konuyu ben dahil kimse irdelemesin,Allah'a havale ettim.
Ben bana verilen o güzel günün tadını hala çıkarıyorum. Koskoca bir gün geçti üstünden ben sanki daha yeni ayrıldım yanlarından.Keşke çok daha sık görebilsem,çok daha fazla zaman geçirebilsek lakin farklı şehirler olunca ancak ara sıra,müsait vakitleri kollamak kalıyor bize. İnşallah bundan sonra çok daha fazla paylaşımımız olacak...Olsun lütfen...Olmalı mutlaka...Sanaldan reele bir bağ kurduk öür boyu sürmesini gönülden diliyoruz. Ki sanal demek pek yanlış olur,br araya geldiğimizde sanki hep görüşüyorduk da epeydir ayrı düşmüş gibiydik.
Yani uzun sözün kısası; sürprizleri sevmeyen şahsım,dünü hep hatırlayacak... 
Hani kendime söz vermiştim ya istemediğim hiç kimseyle görüşmeyeceğim,hiç bir şeyin içinde olmayacağım diye. Beni değerli kılan,yanında rahat olabildiğim,kendim gibi davranabildiğim  insanlarla bir arada olmak sözünü vermiştim kendime ya hah işte tam da öyle. Her günümüz ılık bahar havasında,dost muhabbetlerinde,kalbinden sevgi akan yüzlerden gülümsemeyle geçsin...İyi olan ne varsa hayatlarımızda bağlarımız daim olsun.Ömürlük olsun...Sonsuz olsun...
Bir de seni seviyorum diyebilmek çok önemli. Ben bunu erkek kardeşimden öğreniyorum mesela.Seni seviyorum diyor sık sık...O zaman ben de söylüyorum sizi seviyorumm...Gerçi bilineni söylemeye ne hacet ama olsunnn bir kez de duyulsun,bilinsin,sesimiz,sevgimiz evrene yükselsin...Her günümüz çilekli pasta tadında geçsiinnn :)

6 yorum:

deeptone dedi ki...

:) ne mutlu bir gün ne mutlu bir yazı her günün pasta gibi olsuun :)

Kelimelerle Dans dedi ki...

Deeptone;insallah oyle olur.cokk tesekkurlerrr

Cigdemce Tatlar dedi ki...

hem de çilekli pasta gibi en sevdiğim :)

Kelimelerle Dans dedi ki...

Çiğdemce Tatlar; ben de bayılırım belli olduğu üzre:)

Yasemin Işık dedi ki...

Ben çikolatalı sufle gibi olsun diyeceğim:) En sevdiğim o çünkü:)))

Kelimelerle Dans dedi ki...

yasemin ışık; hiç fena bir temenni değil bu daa:)

Yorum Gönder